Odlomak

Svakodnevni razvoj tehnologija, koji je posebno evidentan u poslednjih deset godina doprinosi da se sve ubrzava i doveo je do jednog potpuno novog načina funkcionisanja ljudi u društvenoj zajednici, novog načina rada u industriji, marketingu, internet oglašavanju i drugim srodnim oblastima.
Vođeni brzim tempom tehnoloških inovacija, možemo očekivati evoluciju u integrisanim komunikacijama. U današnjem hiper-povezanom svjetu, trend je sve više transparentna komunikacija. Potrošači i drugi zainteresovani imaju mnogo više kanala na raspolaganju za komentarisanje, žalbe, tako da je jedina uspješna strategija ona koja podrazumjeva planiranu, transparentnu i iskrenu komunikaciju.
Neke države su digitalni napredak i komunikaciju jako ozbiljno shvatili, pa su počeli da formiraju i posebna ministarstva vezana za digitalnu tehniku. Jedna od takvih država je Njemačka. Njemačka vlada se odlučila da po pitanju regulisanja “digitalne revolucije” uradi sledeće:
• Prvo: nadležnosti za razne domene interneta biće podijeljene na tri ministarstva (ministarstvo privrede, za infrastrukturna pitanja te ministarstvo unutrašnjih poslova).
• Drugo: u zakonodavnom organu, njemačkom parlamentu, oformljen je poseban odbor “Internet i digitalna tehnika”. Taj odbor u kojem će sjediti eksperti za internet među poslanicima, biće mjesto odakle će se slati impulsi Bundestagu za usvajanje raznih zakona.
• Treće: Njemačka vlada će usvojiti takozvanu „digitalnu agendu“.
U daljem tekstu pažnja će biti usmjerena na digitalnnu komunikaciju, i njen uticaj na razvoj društa.
2. Komunikacijski mediji

Digitalna komunikacija je fizički prijenos podataka (digitalni tok bitova) iz jedne tačke u drugu (point-to-point) ili iz jedne tačke u više njih (point-to-multipoint) preko komunikacijskih medija.
Komunikacijski mediji (ili sredina kojom putuju digitalni impulsi, signali) preko kojih se prenose podatci mogu biti bakrene žice, optička vlakna, bežični komunikacijski mediji (wireless) ili medija za pohranjivanje podataka (CD-ROM) podatci se prenose u obliku elektro-magnetskog signala (radijski , mikrovalni ili infracrveni signal).
Za prenos kodiranog signala kroz kabl mogu da se koriste dve tehnike: prenos u osnov¬nom opsegu (engl. baseband transmission) i prenos u širokom opsegu (engl. broadband transmission).

No votes yet.
Please wait…

Prijavi se

Detalji dokumenta

Više u Informacione tehnologije

Više u Seminarski radovi

Više u Skripte

Komentari