Odlomak

UVOD

Kada pričamo o novim tehnologijama, obično se dotaknemo teme – šta su nam to donele u životu? I zaista, kako se tehnologija razvijala dobijali smo na informisanosti, mobilnosti, vremenu, svemu onome što su novi izazovi ugrožavali. Međutim retke su tehnologije koje su nam i nešto vratile –  društvene mreže jesu jedne od njih.
Društvene mreže sve su popularniji način za komunikaciju putem interneta, i u sve većoj meri zamenjuju pisanje imejlova.
Čovek kao jedinka ne može sam opstati na planeti. Ta činjenica tera nas da tragamo za prijateljima. Svako od nas želi da bude socijalno prihvaćen, želi da ga neko sasluša i da sa nekim deli srećne i tužne trenutke. Druženje, sticanje novih poznanstava u 21. veku, zahvaljujući internetu, nikada nije bilo jednostavnije i brže. Čak iako ste stidljiva i introvertna osoba, to znate samo vi, ali ne i neko sa druge strane ekrana i to je jedna od glavnih karakteristika društvenih mreža.

DRUŠTVENE MREŽE

Pre nekoliko godina, tačnije 2002. i 2004. godine, nastale su trenutno najpoznatije i najpopularnije društvene mreže – MySpace i Facebook. Redovni korisnici globalne mreže, iznenađujuće brzo su prihvatili način funkcionisanja ovih sajtova, i društvenih mreža uopšte. Najbolja potvrda je činjenica da je Facebook stigao do milionskog broja članova za manje od godinu dana, a danas oko 200 miliona ljudi ima profil na ovom sajtu! Socijalne mreže svakog dana beleže rast, a samo tokom prošle godine Twitter je zabeležio rast od 664 odsto.

 

 
Društvene mreže kao knjiga života

Društvene mreže su i dnevnik koji nikada nismo voleli da pišemo. Naša aktivnost i aktivnost naših prijatelja iza nas ostavljaju jasan zapis, umesto slova u dnevniku, imamo fotografije, snimke, statuse. Gledajući naše slike na Facebooku, ili statuse na Twitteru, tačno se možemo setiti šta smo radili u određenom periodu našeg života, kako smo razmišljali a možda i gde smo pogrešili. Ovo je ono što nas emotivno vezuje za ove servise, da o njima razmišljamo kao sajtu koji volimo a ne još jednoj prolaznoj zanimaciji.

No votes yet.
Please wait…

Detalji dokumenta

Više u Informacione tehnologije

Više u Seminarski radovi

Više u Skripte

Komentari