Odlomak

Razvoj djeteta obuhvaća sposobnost prilagodbe pravilima života u njegovoj okolini te prihvaćenost među drugom djecom, odnosno vršnjacima.
Socijalne interakcije s vršnjacima osnova su za razvoj i socijalizaciju djeteta jer socijalni odnosi s vršnjacima imaju utjecaj na razvoj socijalnih vještina, vrijednosti i stavova, mentalnog zdravlja, kontrolu emocija, razvoj spolnog identiteta, samosvijesnosti i samopouzdanja, tolerancije, vještina komunikacije, što podrazumijeva i širi pogled na svijet pojedinca. Sve nam to govori da se kod sagledavanja socijalnog konteksta razvoja djeteta i njihovih prijateljstava mora uzeti u obzir cijeli niz razvojnih aspekata vezanih za cjelovit razvoj djeteta i njegove emocionalne potrebe kao što su: osjećaj sigurnosti, doživljavanje ljubavi i pripadanja, dobivanje priznanja te stjecanje raznolikog iskustva.
Proizvođače interesuje što veći prinos zrna,jer se to trenutno plaća u otkupnoj ceni pšenice,a potrošača i pekara što bolji kvalitet brašna,odnosno hleba (Đurić i saradnici, 2010 i 2011).

No votes yet.
Please wait…

Prijavi se

Detalji dokumenta

  • 18 stranica
  • Psihologija djetinjstva i adolescencije Prof.Dr Elvira Čekić
  • Školska godina: Prof.Dr Elvira Čekić
  • Seminarski radovi, Skripte, Psihologija
  • Bosna i Hercegovina,  Banja Luka,  UNIVERZITET U BANJA LUCI Fakultet političkih nauka  

Više u Psihologija

Više u Seminarski radovi

Više u Skripte

Komentari