Matematika (priprema)
Prijava dokumenta
Napomena: Neke opcije za prijavu su dostupne samo nakon kupovine dokumenta.
I ОПШТИ ПОДАЦИ
Предшколска установа:
Узрасна група:
Припремна
Број деце:
30
Радни простор:
Радна соба
Студент:
Иван Демировић
Васпитач:
Датум и време:
II ОПШТИ МЕТОДИЧКИ ПОДАЦИ
Тема активности:
Божић
Јединица активности:
Знакови веће и мање
Врста активности:
Усмерена активност
Циљ активности:
Упознавање са појмовима веће и мање
Васпитно-образовни задаци:
а) Образовни:
- Поређење бројева до 5
- Опажање и уочавање знакова веће и мање > <
- Правилно читање и писање знакова веће и мање > <
б) Васпитни:
Неговање пажње, концентрације, истрајности, радозналости.
-Развијање љубави према математици, развијање педантности, тачности,вредности.
в) Функционални:
- Оспособљавање деце за разумевање појмова веће и мање > <
Корелација са другим в.о. областима:
Развој говора
Место реализације:
Радна соба
III ЛИТЕРАТУРА
1. Мандић, А. (2014): Дидактика предшколске математике, Висока школа за образовање
васпитача у Вршцу
2. Стојановић, А. Мандић, А. (2013) (Практикум из Методике развоја почетних
математичких појмова), Висока школа за образовање васпитача у Вршцу
3. Марјановић, М. (2001): Игре једначење, ЗУНС, Београд
IV ПЛАН УСМЕРЕНЕ АКТИВНОСТИ
I Уводни део активности
Трајање: 5 минута
II Главни део активности
Трајање: 15 минута
III Завршни део активности
Трајање: 10 минута
V ТОК УСМЕРЕНЕ АКТИВНОСТИ
I Уводни део активности
У уводном делу активности, читам
причу „Божићно јутро на
фарми“(прилог бр.1). Након
прочитане приче постављам следећа
питања:
1 Где је дошао дечак Лука?
2 Кога је дечак Лука желео да
изненади тог јутра?
3 Које све животиње се помињу у
овој причи?
4 Да ли можете да ми кажете шта је
која животиња добила?
5 На крају је и дечак Лука добио
поклон какав и од кога?
6 Ко сада може да ми каже зашто је у
ствари дечак Лука тог јутра пожелео
да изненади све животиње?
7 Шта ви све можете да ми кажете о
Бижићу?
Након постављених апликација
говорим деци да када желимо да
означимо да је неки број већи
Средства
рада
:
Пано
Пано на
којем
лепимо.
Облици
рада
:
Фронтални
облик рада
Фронтални,
индивидуални
облик рада
Индивидуални
Методе
рада
:
Вербална
метода
Проблемска
метода,
откривачка
метода
Откривачка

Ovaj materijal je namenjen za učenje i pripremu, ne za predaju.
Slični dokumenti