Metodika nastave prirode i društva
Prijava dokumenta
Napomena: Neke opcije za prijavu su dostupne samo nakon kupovine dokumenta.
Универзитет у Приштини – Косовској Митвовици
Учитељски факултету Призрену – Лепосавић
Припрема за час из наставног предмета:
Методика наставе природе и друштва 2
Професор:
Студент:
Проф. др Слађана Видосављевић
Слађана Ђорђевић
РН- 21/14
Лепосавић, 2017.година.
ОПШТИ ПОДАЦИ
Назив школе:
ОШ “Лепосавић” – Лепосавић
Разред и одељење:
II/3
Датум одржавања часа:
13.12.2017.година
Име и презиме ментора:
Драгана Ивановић
Име и презиме кандидата:
Слађана Ђорђевић
ОПШТИ МЕТОДИЧКИ ПОДАЦИ
Наставни предмет:
Свет око нас
Наставна тема:
Наставна јединица:
Човек ствара
Тип часа:
Утврђивање
Наставна средства:
Хамер, маркери, коверте, маказе,
лепљива трака
Наставне методе:
Монолошка метода, дијалошка
метода, илустративно-
демонстративна метода, метода
усменог излагања,рад на тексту
Наставни облици:
Фронтални, индивидуални
Циљ часа:
Проверавање о претходно наученом
градиву, о пословима које људи
обављају. О различитим
занимањима људи, и производима
које човек ствара својим радом и
трудом. Разумевање значаја и
разноврсности људских делатности.
Задаци часа:
Образовни задаци:
Утврђивање знања о настанку
производа и улози човека у том
процесу. Разумевање стеченог
знања. Упознавање старих заната.
Васпитни задаци:
Неговање и развијање љубави
према колективу. Развијање
вештине усмене комуникације.
Развијање позитивног односа према
човековом раду, односно према
ономе чиме се он бави и шта ствара.
Развијање радозналости,
интересовања и способности за

Главни део часа (25-30)минута:
Најава наставне јединице.
Истицање циља часа.
Разговор са ученицима о
занимању људи, о
делатностима и ономе што
човек ствара.
Игра опонашања.
Завршни део часа (5-7)минута:
Домаћи задатак.
ТОК ЧАСА
Уводни део часа (6-8)минута:
Час започињем представљањем:Добар
дан,децо!Најпре да вам се
представим.Моје име је Слађана
Ђорђевић,студент сам четврте године
Учитељског факултета и данас ћу вам
ја одржати час из света око нас.Надам
се да ћемо се лепо дружити и што је
најбитније нешто ново научити.Након
представљања вршим контролу
домаћег задатка.
П:Да ли сте имали нешто за домаћи
Ovaj materijal je namenjen za učenje i pripremu, ne za predaju.
Slični dokumenti