Pisana priprema iz metodike muzickog vaspitanja
1
Васпитач:
ивана
Вртић:
Место:
Датум:
Узрасна група:
млађа
Место реализације активности:
Радна соба
Општи методички подаци
Васпитно-образовна област:
Методика музичког васпитања
Јединица активности:
Обрада бројалице „Киша“
Врста активнсти:
Усмерена активност
Тип активности:
Обрада новог
Циљ активности:
Усвајање новог текста бројалице „Киша“
Задаци активности:
-Да се код деце подстиче интересовање за
музику;
-Развијање осећаја за ритам,слух.
Облици рада:
фронтални
Методе рада:
Метод практичног рада, метод разговора,
демонстрације
Средства рада:
Разно семење, пластичне посуде,
кишобран, звечке, боје, папир.
Корелација са осталим васпитно-
образовним областима:
- Методика упознавање околине
- Методика ликовно васпитање
Коришћена литература:
Ток слободне активности
Метод рада:
Метод практичног рада
Облик рада:
Фронтални,индивидуални
Средства рада:
Разно семење, пластичне посуде
У слободним активностима деца ће правити звечке од разног семења
(кукуруз, пасуљ, пиринач..)
2
Ток активности са временском артикулацијом
Уводни део активност:
3 минута
Деца седе на столицама. Питаћу их какво је време било јутрос када су долазили у
вртић. Које је годишње доба? Какво је време у јесен?
Шта децо носимо када пада киша?
Показујем им свој кишобран и саопштавам им да ћемо данас, по овом кишном
дану учити бројалицу која се зове „Киша“.
Киша
Киша пада на травицу,
Мрав се скрио под гљивицу,
Поручује киши мрав:
„Падај кишо,сваки дан,купио сам кишобран“.
Главни део активности:
15 минута
Више пута ћу заједно са децом поновити бројалицу, док не науче текст. Затим ћемо
бројалицу тапшати рукама. Након тако увежбаног текста, поделићу деци звечке које су
направили у слободним активностима. Показаћу и објаснити деци како да звечкама ударају
у ритму.
Завршни део активности:
5 минута
Замолићу децу да седну за сто. Поделићу им папире на којима ће бити нацртан кишобран.
Деца ће бојити и цртати кишу.

Ovaj materijal je namenjen za učenje i pripremu, ne za predaju.
Slični dokumenti