Pisana priprema iz metodike upoznavanja okoline
Prijava dokumenta
Napomena: Neke opcije za prijavu su dostupne samo nakon kupovine dokumenta.
Opšti podaci:
Ime i prezime studenta:
Tijana Popov
Datum realizacije aktivnosti:
11.10.2013.
Ime i prezime vaspitača:
Branislava Gecić
Naziv vrtića:
„Leptirić“
Uzrasna grupa:
pripremna
Tema aktivnosti:
Porodica
Cilj aktivnosti:
Upoznavanje i utvrđivanje teme koja se bavi
značenjem porodice i ko je čini;
Vaspitno-obrazovni zadaci:
bogaćenje dečjeg vokabulara i
proširivanje znanja;
Oblici rada:
grupni i individualni;
Metode rada:
razgovor, pričanje, davanje uputstva, postavljanje
pitanja i diskutovanje;
Radno-igrovna sredstva
: flomasteri, voštane, papiri, lutke;
Korelacija sa ostalim metodikama:
Metodika razvoja govora,
metodika likovnog vaspitanja i metodika muzičkog vaspitanja.
1
Uvodni deo
(do 10 min.)
Pre početka realizacije, deca sede u jezičkom centru u
polukrugu. Predstavljam se deci i kažem da sam došla malo da
pričamo i naravno da se igramo. Počinjem tako što im pokazujem
sliku na kojoj je porodica i pitam ih šta vide. U zavisnosti od
njihovih odgovora, postavljam im još neka pitanja:
Da li možete da mi kažete šta za vas predstavlja porodica?
Ko čini porodicu (užu, širu) ?
Dok mi budu odgovarali na pitanje ko čini porodicu, ja ću na tabli
nacrtati jedan ram, gde će svako ko se javi nacrtati člana kog je
rekao. Zatim ću ih pitati ko ima brata, a ko sestru...
Nakon toga postavljaću im pitanja:
Šta radi tata u porodici?
Šta radi mama?
Da li pomažu mami oko kuvanja ručka ili pravljenja kolača?
Onda ću im pokazati sliku na kojoj su baka, mama i unuka i pitati
kako mogu da razlikuju npr. mamu i baku, šta to ima baka što nema
mama ili obrnuto (baka ima sedu kosu, bore...).
Zatim sledi glavni deo.
2

Ovaj materijal je namenjen za učenje i pripremu, ne za predaju.
Slični dokumenti