Pisana priprema za metodiku razvoja govora
ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА НЕПОСРЕДАН РАД СА ДЕЦОМ ИЗ МЕТОДИКЕ
РАЗВОЈА ГОВОРА
Имена и презимена
студената:
Јоксић Дијана 121∕ 12 и Ђурић Кристина 78∕12
Датум и реализација
активности:
19. 11. 2014.
Назив установе:
“Слобода”
Узрасна група:
Предшколска
Васпитач:
Маријана Ивановић и Љиљана Перић
Тема активности:
,,Изокренута прича ” Бранко Ћопић
Циљ активности:
Упознавање деце са тематиком песме и поезије, као и развијање
емпатије и богаћење дечјег речника;
Задаци васпитно-
образовног рад:
-Упознавање са уметничком поезијом,
- Неговање гласовне културе,
- Развој граматички правилног говора,
- Развијање комуникативне функције говора;
Методе васпитно-
образовног рада:
Драматизација, игра, метода разговора, методе коришћења
текстова дечје књижевности,
Облици васпитно-
образовног рада:
Индивидуални, групни , фронтални и рад у паровима;
Средства васпитно-
образовног рада:
Ранац,папуче,патике..
Корелација са другим
областима:
Методика упознавања околине, Методика ликовног васпитања
МОГУЋИ ТОК АКТИВНОСТИ
Уводни део :
5 минута
Дијана: ,,Здраво децо,моје име је Дијана”
Кристина: „Здраво децо моје име је Кристина,моја друарица и ја
смо дошле да се дружимо са вама,да нештпо ново научимо“
Дијна: „ Децо,хајде сада поледамо представу коју смо припремиле
за вас.“
Ранац,папуче,патике облачимо како не треба.Потом обраћамо се
деци са ,,Добра вече децо”За то време не гледамо децу,већ им
окренемо леђа.Чекамо њихову реакцију.Питамо их „Да ли се ми
добро понашамо,шта није у реду са нама?“
Главни део
Дијана: „ Децо слушајте пажљиво причу коју смо спремиле за
активности:
20 минута
вас.“
Читамо је изражајно.Први део Дијана,друи део
Кристина.Објашњавамо деци непознате речи:
Опанци,штала,ледина,бостан,кочијаш,простран,сјекира,зацвокота.
Након тога реченицу по реченицу анализирамо са децом.Питамо
их како прича треба да гласи а да није изокренута.Помажемо
деци уколико не буду умели сами.
Завршни део:
5 минута
Децу делимо на парове и дајемо им задатак да једно дете из пара
смисли изокренуту реценицу а друго дете да каже како би она
правилно требала да звучи.

Ovaj materijal je namenjen za učenje i pripremu, ne za predaju.
Slični dokumenti