Odlomak

UVOD

Tema moga seminarskog rada je metodičko-organizacijski oblici rada-frontalni oblik rada. Svaka aktivnost koja se provodi unutar odgojno-obrazovnog procesa treba biti temeljito isplanirana. Važan dio toga planiranja predstavlja upravo odabir metodičko-organizacijskih oblika rada.

Metodičko-organizacijski oblici rada:

  • Fronalni
  • Grupni
  • Individualni

Kroz ovaj seminarski rad objasnit ću one činioce koji su bitni za odabir metodičko-organizacijskog obika rada, koji su oblici metodičko-organizacijskog rada najpogodniji u nižim razredima, koja je njihova osnovna podjela, šta predstavlja svaki od navedenih metodičko-organizacijskih oblika rada. Detaljnije ću objasniti pojam frontalnog oblika rada. Navesti koje su njegove karakteristike, nedostaci i prednosti u opećem odgojno-obrazovnom procesu, te strukturu rada u frontalnoj nastavi, zatim koje su njegove karakteristike, nedostaci i prednosti u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture, te na koji način organizirati i provoditi frontalni oblik rada u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture.

 
METODIČKO-ORGANIZACIJSKI OBLICI RADA

Svaka aktivnost koja se provodi unutar odgojno obrazovnog procesa, posebno sa djecom predškolske i školske dobi, mora biti detaljno i temeljito razrađena i isplanirana, a onaj ko radi na provođenju te aktivnosti mora predvidjeti sve mogućnosti, situacije i biti u svakom trenutku spreman na reagiranje u nepredvidivim situacijama. U jedan segment planiranja spada i odabir metodičko-organizacijskih oblika rada i njihova interpretacija u praksi je iznimno važna za rad svakog učitelja.
Pored imena metodičko-organizacijski oblici rada neki autori koriste i slijedeće nazive: organizacijski oblici rada, didaktički oblici rada, nastavno-organizacijski oblici rada i slično.Ali ipak smatra se da je najpotpuniji i najispravniji nav metodičko-organizacijski oblici rada, jer taj naziv odgovara svrsi i porukama njegove primjene u nastavi tjelesne i zdravstvene kulture.On upućuje istovremeno i na cilj, odnosno svrhu njegove upotrebe, ali i na njihovu univerzalnu primjenu u tom odgojno obazovnom području,
Kvantitet i kvalitet nastavnog rada u tjelesnoj i zdravstvenoj kulturi ovise od mnogobrojnih činioca, a važno mjesto pripada upravo metodičko-organizacijskim oblicima rada. Nastavnik ne treba da nastavu tjelesne i zdravstvene kulture obogaćuje samo novim vježbama, nego i različitim metodičko-organizacijskim oblicima rada putem kojih će povećati kod učenika interes za vježbu i te vježbe prilagoditi učenikovim potrebama i mogćnostima.

No votes yet.
Please wait…

Prijavi se

Detalji dokumenta

Više u Obrazovanje

Više u Seminarski radovi

Više u Skripte

Više u Sport

Komentari