Odlomak

1. Uvod

„Klizeći start“

U igri je vrlo, praktičan, pogotovo ako te sudac ne vidi i ne zaradiš karton. Možeš zaustaviti protivnika, izbjeći njegovu kontru ako je brži od tebe i nema drugog načina da ga zaustaviš, a klizećim startom možeš napraviti još jedno, možeš pokazati protivniku tko je gazda na terenu. Prošao te jednom, dvaput, malo te provocirao, dobacio ti koju neslanu šalu, mi uvjek potičemo sportsko ponašanje, nemojte nas krivo shvatit, ali ponekad je u svakodnevnom životu klizeći start jako dobra stvar…
2. Strukturalna analiza – Oduzimanje lopte čeonim uklizavanjem klizećim startom
Kada se lopta nalazi u posjedu protivnika, a igrač procjeni da je pogodan momenat za oduzimanje lopte, on može da se koristi čeonim uklizavanjem.
Napad na loptu, odnosno uklizavanje, vrši se jednom nogom. Pad ublažavamo dočekivanjem na šaku ruke i stranu noge kojom smo startovali na loptu. Posle završenog uklizavanja drugu nogu prebacujemo preko noge kojom smo napali loptu, izdižemo se uz okret i dolazimo u poziciju niskog starta. Bitno je da igrač dođe u tu poziciju, jer, ukoliko mu nije uspjelo da protivniku izbije loptu, pruža mu se mogućnost da lako i brzo ustane i ponovo napadne ili potrči za protivnikom.
Stopalo stajne noge prilikom spuštanja i uklizavanja nalazi se cjelom dužinom na tlu. Time se izbjegava povreda članka i koljena. Noga kojom napadamo loptu mora da bude opružena u koljenu i da se kreće što bliže tlu. Opružanjem koljena klizeće noge postižemo čvršći i stabilniji start, a smanjujemo mogućnost povređivanja. Stopalo klizeće noge mora se cjelom dužinom spoljne strane naslanjati na tlo.

No votes yet.
Please wait…

Prijavi se

Detalji dokumenta

Više u Seminarski radovi

Više u Skripte

Više u Sport

Komentari