Informatika u zdravstvu
Objavio pedica 22. decembar 2024.
Skripte, Informacione tehnologije
Objavio studenti.rs 06. oktobar 2010. Prijavi dokument
U embedded Internet uređaja mogu da se ubrajaju i veliki sistemi kao na PDA (personal digital assistant ), mikrotalasne pećnice itd. ali i minimizirani sistemi kao na primer senzori. Zahtevi koje moraju da zadovolje embedded Internet uređaji se razlikuju od onih za veće, korisnićki orijentisane uređaje. Tipični zahtevi obuhvataju male dimenzije i potrošnju, robusnost i po mogućstvu nisku cenu proizvodnje.
Ovde će se izneti problemi i arhitektonski zahtevi koji su neophodni za realizaciju jednog embedded web servera koji ćemo u daljem tekstu da zovemo Web Čip.
Autori su se odlučili za HTTP protokol, iz prostog razloga što je HTTP rasprostranjen i poznat u industriji, ukljućujući i kompanije koje se nalaze van telekomunikacionog sektora.Oni tvrde da je rešenje na jednom čipu koji bi obezbeđivao i TCP/IP i HTTP/1.1, obećava i da bi dovelo do još bržeg umrežavanja Internet uređaja , jer za mnoge proizvođače elektronske opreme, dodavanje Internet mogućnosti u svoje proizvode bi bio mnogo lakši dizajnerski poduhvat.
Web Čip arhitektura se koristi samo kao primer implementacije TCP/IPv6 HTTP/1.1 steka (autori ne tvrde da je ovo rešenje optimalno).Treba imati na umu da je Web Čip «web core block» što znači da je samo jedan blok u krajnjem proizvodu. Dakle funkcionalnost web čipa se samo dodaje na Application-specific integrated circuits (ASICs), baš kao i najobičniji mikrokontroleri.
Izbor TCP/IP i HTTP/1.1 kao osnove za ovaj projekat je očigledan, jer omogućava podršku za postojeću infrastrukturu. Postoji mnogo sistema, kao što je ovaj, na raspolaganju, koji su ukombinovani s raznim hardverskim i softverskim konfiguracijama.Među njima su : ekstremno minimizovano rešenje mikrokontrolera s Massachusetts University, najmanji web server na svetu s Stanford University….Svi ovi proizvodi su generički, pošto oni koriste embedded CPU da bi izvršavali TCP/IP softver. Glavna osobina ovih sistema je fleksibilnost jer se oni zasnovaju na softveru.
Integrisanje svih komunikacionih slojeva u jedan čip će obezbediti nekoliko prednosti u odnosu na slučaj kada bi implementirali web konekciju s embedded računarom. Prvi očigledan razlog je smanjivanje troškova i veličine. Ovo će integraciju web servera u male uređaje učiniti mogućom. Drugi je potrošnja kao takođe kritična stavka kod embedded uređaja.
Objavio pedica 22. decembar 2024.
Objavio Majizam 11. decembar 2024.
Objavio Seminarski0002 07. novembar 2024.
Objavio Avdas 24. decembar 2024.
Objavio Tatijana1611 24. decembar 2024.
Objavio kristinalogoped 24. decembar 2024.
Komentari
You must be logged in to post a comment.