Odlomak

Uvod.
Dana 11.8.2013. godine sa početkom u 17:00h,u Kovinu, odigrana je prvenstvena utakmica 1. Kola Vojvođanske fudbalske lige –Istok,VFL-istok., između FK RADNIČKI KOVIN i FK SLOBODA Novi Kozarci . Rezultat 2:1, strelci za FK RADNIČKI KOVIN: Komaromi u 39. minutu i Velčanović u 64. minutu , strelac za FK SLOBODA Novi Kozarci bio je Stajić u 76. Minutu .
Utakmica odigrana u regularnom vremenskom periodu od 90minuta, sa pauzom između dva poluvremena od 15 minuta.
FK RADNIČKI KOVIN nakon odigranog 1.kola nalazi se na 5 mestu tabele VFL-Istok.
Analiziran je učinak ekipe FK RADNIČKI KOVIN, koju čine 11 igrača : 1 golman, 4 odbrambena, 4 igrača sredine terena i 2 napadača. Trener Milan Stefanović.
Za vreme utakmice praćeni elementi igre su:

• Dribling( koliko puta je igrač ušao u dribling )
  • Udarac glavom ( koliko puta za vreme utakmice)
  • Šut ka golu ( koliko puta za vreme utakmice)
  • Napravljeni prekršaji ( koliko puta za vreme utakmice)
  • Pretrčana distanca( koliko je metara pretrčao za vreme utakmice)

Sve elemente izražavamo brojem ponavljanja, sem pretrčane distance koju izražavamo u metrima . Pomoću ovih podataka možemo dobiti informacije i izvršiti analizu pojedinca i ekipe.

ANALIZA STANJA.

Na Tabeli 1 prikazani su osnovni deskriptivni podaci o poziciji,uzrastu, kao i osnovni morfološki podaci . Na osnovu rezultata dobijenih merenjem može se utvrditi da je prosečan uzrast ekipe 25,27 godina, prosečna telesna masa 76,27 kg, prosečna telesna visina 180,63cm i da je prosečna vrednost BODY MASS INDEX-a 23,37 kg/m2.
Tabela1. Rezultati osnovnih deskriptivnih pokazatelja igrača sa podacima o poziciji,uzrastu i osnovnim morfološkim podacima.